Touroperator Thomas Cook laat Belgische reiziger 175ste verjaardag meevieren
Dinsdag 22 november 2016 — De oudste touroperator van het land, Thomas Cook, blaast 175 kaarsjes uit. Ter gelegenheid van die verjaardag laat de touroperator in elke provincie van het land 175 ballonnen los. Dat zijn 1.750 ballonnen over heel België verspreid. Aan elke ballon hangt een vliegticket voor 2 personen. 3.500 Belgen maken kans op een reisje naar een zonnige bestemming.
In 1841 organiseerde de Brit Thomas Cook zijn eerste trip: een treinreis van Leicester naar Loughborough. Vandaag, 175 jaar later, is de pionier van de begeleide reizen uitgegroeid tot een internationale onderneming. Meer dan 1 miljoen Belgen vertrekken elk jaar op vakantie met de touroperator. Vandaag mogen de Belgische reizigers de historische verjaardag meevieren: wie één van de 1.750 ballonnen vindt, mag zijn koffers pakken en vertrekt vanuit Brussel naar Marokko, Egypte, Turkije of Gran Canaria.
“Wie jarig is, trakteert. Dat is traditie. Zeker bij zo’n speciale verjaardag. Je wordt niet elke dag 175 jaar. We willen met dit gebaar de Belgen bedanken voor hun jarenlange vertrouwen.”
Wie de komende dagen een ballon ziet vliegen, kijkt best goed uit. Aan elke ballon die Thomas Cook vandaag loslaat, hangt een waardebon. De eerlijke vinders kunnen de bon omruilen voor een gratis vliegticket heen-en-terug voor 2 personen vanuit Brussels Airport.
“Belgen die een ballon vinden, gaan met de waardebon naar de dichtstbijzijnde reisagent. Daar kunnen ze tot het einde van het jaar hun bon omruilen voor een gratis vliegtuigticket vanuit Brussel naar Marrakech, het Egyptische Hurghada, het Turkse Antalya of Gran Canaria. Ze kunnen er vanaf 1 december tot 19 maart volgend jaar mee op vakantie vertrekken.”
Locaties waar de ballonnen vandaag gelost worden op dinsdag 22 november (namiddag)
Voor Limburg (Paal) Heldenlaan 37, 3583 Paal
Vlaams-Brabant (Diest) Grote Markt 1, 3290 Diest